Snowboard Tatry 2016 (Film)

 ——————-
——————–  TRAVELISTA POLECA  ——————–
——————-

TATRY Małe Ciche.jpg

Naszą preferowaną stacją jest Małe Ciche. Na Polanie Zgorzelisko adepci snowboardu i pojedynczych desek na nogach znajdą doskonałe warunku do szlifowania swoich umiejętności. Łagodny stok, snow park dla dzieci to gwarantowana zabawa dla całej rodziny, szczególnie gdy snowboardowe szaleństwo opętało ją bez reszty.

Na małym stoku przy górnej stacji na Polanie Zgorzelisko można jeździć do godz. 20.00 a potem jeszcze do 21.00 „dojeździć się” na oświetlonym długim stoku z wygodnym wyciągiem kanapowym. Trasa A jest szeroka i pozwala na swobodną jazdę.

Alex przed rokiem skończył tu swój pierwszy sezon na snowboardzie. Wtedy sukcesem była jazda „na krechę”. Ojciec i syn na jednym stoku – to już wydawało się rzeczą fajną i pobudzało wyobraźnię. Jedna myśl towarzyszyła nam wtedy: co nas jeszcze może oczekiwać w kolejnym sezonie?

Nowy sezon wyniósł poprzeczkę wyżej – do repertuaru umiejętności naszego małego snowboardzisty doszło kontrolowane hamowanie na desce, skręty i „zwyrtanie się”.  Jednej rzeczy nie można mu odmówić -zapału do jazdy i ciągłego dążenia do rozwijania umiejętności. Na tej stacji znaleźliśmy po raz kolejny odpowiednie warunki do oddania się zimowej pasji. Tym razem jako rodzinny snowboard-team.

A jak to wyglądało przekonajcie się sami. W górę i w dół. Bez końca 🙂

Widokowo to chyba jedno z najciekawszym miejsc na Podhalu.

Obszerne informacje o stacji narciarskiej Małe Ciche znajdziecie tutaj: http://maleciche.com/

 

mapa-stoku.jpg

 

COACHING
W przerwach omawianie technik jazdy. Krótki instruktaż i dalej na stok. Kto sam nie czuje się na siłach szkolić potomstwo, skorzysta zapewne z usług instruktora.

Après-ski
Nie samym śniegiem się żyje. Na Podhalu jest wiele miejsc godnych polecenia pod względem kulinarnym. Jedno z nich to restauracja Javorina.

Z karty dań można polecić:
Udziec barani confit, sos z suszonych podgrzybków, kluska jęczmienna na słoninie, mix sałat z marynowanym buncem — a strawę duchową zapewniła nam wystawa prac artystycznych o temacie „Anioły pod Tatrami”-więcej o tym miejscu tutaj: Javorina – domki góralskie, pensjonat, restauracja

Do niewątpliwych atrakcji należało piętrowe łóżko w górskim schronisku. Wieczorne podchodzenie na stoku z deską na plecach miało zarówno charakter treningowy ale gwarantowało przede wszystkim spokojny sen małego snowboardzisty 🙂

Śnieg to magia, puszysty śnieg to jeszcze większa magia -szczególnie jak można uczyć się pisać własne imię, literka za literką. A potem – udać się na stok, by jeździć znowu na desce do utraty tchu.

 

Rusiński Wierch-Bukowina Tatrzańska.

DSC_0506.jpg

Stok ma wystawę północną, nie jest wystawiony tak bardzo na promieniowanie słoneczne i śnieg nie mięknie tak szybko podczas słonecznych dni. Rozciąga się tutaj widok na Podhale. Pasmo Tatr wyłania się podczas jazdy w górę wyciągiem krzesełkowym.

Niewątpliwą atrakcją jest wyciąg taśmowy, w który wyposażony jest babylift. Dzieciaki uczą się tu samodzielnego przechodzenia przez bramki i zjazdów w łagodnym terenie.

DSC_0507.jpg

Rusiński to kompleks narciarski mieszczący się na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Stok posiada dwa wyciągi orczykowe, krzesło czteroosobowe i baby-lift. Punkty C i D patrząc na mapę to trasy dla początkujących i dzieci, odpowiednie na pierwsze kroki na nartach. Cały stok widać z góry, a więc jest bezpieczny dla dzieci. Zawsze dobrze przygotowane trasy, sztucznie naśnieżane i oświetlone po zapadnięciu zmroku. Jest też karczma – góralski wystrój, dobre jedzenie, można też wnosić własny prowiant. Sklepik, toaleta, wypożyczalnia sprzętu i serwis wszystko w jednym budynku.

 

BukowinaRusinSkiv

1.Trasa nr 1 „sportowa”, poziom trudności „B” o długości około 900 m.

2.Trasa nr 2, biegnąca wzdłuż linii orczyka, poziom trudności „B”. Długość 400 m.

3.Trasa nr 3, biegnąca wzdłuż kolei krzesełkowej K1. Idealna dla początkujących. Długość 850 m.

4.Trasa nr 4, biegnącą wzdłuż kolei krzesełkowej K1. (równoległe do trasy numer 3) i nieco wyższym stopniu trudności. Długość 850 m.

5.Trasa nr 5, dla bardzo początkujących narciarzy oraz dzieci. Linia biegnie wzdłuż orczyka. Długość 200 m.

6.Trasa nr 6, poziom trudności „A”, średnica nachylenia stoku 18 stopni. Wysokość początkowa trasy 948 n.p.m końcowa 772 n.p.m. Kolej 6-osobowa firmy Bartholet Maschinenbau AG (model Porsche Design). Długość około 1100 m.

Dalsze informacje na: http://www.rusin-ski.pl/

 

UWAGA: SEZON NA ŁOSIA

Ze szczególną uwagą należy sprawdzić sprzęt oferowany w wypożyczalniach. Chwiejące się wiązania uchodzą tutaj za rzecz niewartą zajmowania się tym w istotny sposób. Jeśli odpowiedź na prośbę dokręcenia wiązań brzmi: „Tak jest dobrze-ten typ tak ma” – należy niezwłocznie udać się w inne miejsce. Sezon na łosia trwa do ostatniego płatka śniegu na stoku – więc trzeba zachować czujność, by się nim nie stać.

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s