ARCHIPELAG PRZYGODY

IMG_3092-ZATOKA WIELKIEJ RYBY copy

ARCHIPELAG PRZYGODY – film i wystawa fotografii.
Teatr Ziemi Rybnickiej 17.03.2016 godz.18

„Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu.“

Kornaty – archipelag malowniczych wysp adriatyckich jest tym miejscem, które uwodzi podróżników dzikim, niedostępnym krajobrazem. Skalne klify, głębiny, zatoczki z małymi osadami rybackimi i surowe kamieniste brzegi. Konieczność przebycia drogi morskiej odcina radykalnie od codzienności i przenosi w swoistą zaczarowaną przestrzeń.

DSC_9813.jpg

Tą przestrzeń tworzy rozciągająca się pozioma linia horyzontu. Tam daleko za nią, wody Adriatyku uderzają o brzegi włoskiego półbuta. Wyspy archipelagu Kornatów zanurzone w roziskrzonym Adriatyku tworzą naturalny szlak rozciągający się wzdłuż górzystego wybrzeża Dalmacji. Pozornie blisko a jednak na tyle daleko, żeby stanowić odrębny wszechświat. Tu można wyruszyć na wielodniową podróż kajakiem po morzu. Tu można przeżyć niezwykłą przygodę.

Dlaczego kajakiem? Tylko tak można eksplorować malownicze zatoczki tych niezliczonych wysp i tylko drogą wodną można dotrzeć pod wysokie skalne klify.

IMG_3237.JPG

Morska wyprawa kajakiem, z 5-latkiem na pokładzie, między wyspami archipelagu Kornatów, to niecodzienne zaproszenie do odkrywania granic pomiędzy rodzinną wakacyjną przygodą a fascynacją podróżami w nieznane.

IMG_3092

Wystawa zdjęć a przede wszystkim pełnometrażowy film dokumentalny, pozwalają odkryć niezwykłe krajobrazy, poznać ciekawe historie, przybliżyć aspekt rodzinnego realizowania pasji i otwierają nowe spojrzenie na podróże z dzieckiem.

Na ile kształtujemy osobowość dziecka pokazując mu świat z perspektywy kajaku? Bliżej wody, bliżej żywiołu, bliżej życia, które wymaga zaangażowania i umiejętności podejmowania decyzji?

IMG_2947.JPG

Czy dziecko potrafi dostrzec, jak rodzice tworzą zorganizowany zespół i dołączy do niego? Czy taki zespół dysponując odrębnymi a jednak uzupełniającymi się zdolnościami i umiejętnościami, może pozwolić sobie na realizację śmiałych planów? Gdzie przebiega granica ryzyka, gdy wiatr i fale zamieniają Adriatyk w prawdziwy żywioł?

IMG_3199.JPG

Takie i inne pytania zadawali sobie uczestnicy wyprawy Wojtek i Izabela, planując morską podróż z 5 letnim synem Alexandrem. Ta wyprawa dostarczyła odpowiedzi nie tylko na te pytania. Pozwoliła im na przesunięcie granic własnej wyobraźni, odkrycia nowych horyzontów i skłoniła do refleksji nad definicją pojęcia wakacji „all Exclusive”.

DSC_9842-glowne.jpg

Wystawa zdjęć trwająca do od 17 marca do 30 kwietnia obejmuje fotograficzne impresje z podróży zarówno kajakiem jak i z głębi lądu. Podróż na wybrzeże Adriatyku prowadzi bowiem przez górskie regiony Chorwacji, miejsca tak samo dzikie jak i piękne. Podążamy śladem dziecięcej ciekawości do odkrywania świata – odwiecznej cechy, która jest tak charakterystyczna dla ludzkiej natury.

Przez pryzmat morskiej wyprawy z dzieckiem – to co odległe i nieosiągalne nabiera innego wymiaru. Jak jest naprawdę i gdzie leży granica, trzeba przekonać się samemu.

Zapraszamy na multimedialną relację z poszukiwania tych granic.

Teatr Ziemi Rybnickiej 17.03.2016 godz.18

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s