SNOW TIME

DSC_0300.jpgJesteś aktywnym rodzicem, uwielbiasz zimę, jazdę na deskach i chcesz swoją pasję przekazać dziecku? To świetnie. Uważasz, że wyjazd w góry powinien się łączyć z wyruszeniem na górskie ścieżki lub śnieżne stoki, a nie tylko samym spędzaniem czasu w hotelu w górskiej miejscowości? Wspaniale.

Jeździmy w góry zimą dla uroków tej śnieżnej otuliny przykrywającej górski krajobraz ale czy przemierzanie stoków z górę i w dół już wystarczy?

„Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym.“

Walter Bonatti

HOTEL GÓRSKI CZY SCHRONISKO?

Bliżej gór – luksus nabiera innego wymiaru. Jeśli zależy ci na takim widoku z okna zaraz po przebudzeniu-to sam znajdziesz odpowiedź.

DSC_0555.jpgDSC_0560.jpg

Dla dzieci góry są olbrzymim światem, pełnym niezwykłych miejsc i kształtów, bardzo pobudzającym wyobraźnię. Zimowy wyjazd w góry na deski to idealna okazja na zanurzenie w świat pomiędzy baśnią, przygodą i zabawą.  Jak ten świat wygląda zależy od rodzica. Dziecko podąża ich śladem – więc wytyczenie drogi tak, by była ciekawa jest nie lada wyzwaniem.

 

SPORTY ZIMOWE

Dla rodzica góry to miejsce, gdzie dziecko może rozwinąć swoje motoryczne umiejętności przez naukę jazdy na nartach bądź snowboardzie.

IMG_3957.JPG

Sukces nie polega tylko w nauczeniu dziecka jazdy na sprzęcie, lecz przede wszystkim w zaszczepieniu w nim wspomnień, które spowodują chęć powrotu w góry i robienia dalszych postępów.

Te wspomnienia będą mu towarzyszyć przez całe życie. Nie powstaną one podczas zabaw tabletem. Je trzeba wspólnie tworzyć. Dlatego active parents to coś więcej.

Dziecko chce poznać własne granice i dając mu czas na oswojenie się z trudnościami – wskóramy znacznie więcej, niż zmuszając je do jazdy i karząc, kiedy coś nie wychodzi. Osiągniemy nie tylko widoczne postępy ale także zaufanie dziecka, że może robić błędy w dążeniu do pokonywania trudności – a to już jest coś.

IMG_3952

IMG_3950.jpgIMG_3951.jpg

A jeśli rodzice towarzyszą w tej wspólnej zabawie – to może być tylko lepiej.

 

PRZYRODA

Kontakt z przyrodą jest niezapomnianym przeżyciem. Dziecko właściwie do niego przygotowane będzie rozwijało wrażliwość na doznania płynące z specyficznej atmosfery relaksu, czynnego wypoczynku i tajemniczości przeżyć.

IMG_3928.JPG

Wspólny wyjazd w góry może przenieść Was w taką inną czasoprzestrzeń. Lecz w dobie internetu, telewizji, tabletów, smartfonów i innych złodziei czasu i pożeraczy prawdziwych emocji, warto zastanowić się jak spędzić ten czas.

DSC_0275.jpgDSC_0269.jpg

CZAS

Celebrowanie wspólnego czasu przyniesie niezapomniany ładunek pozytywnych wspomnień. Nie trać okazji zrobić czegoś wyjątkowego ze swoim dzieckiem. Każda drobna chwila spędzona razem, to kolejny kolorowy kamyk, z których układa się mozaikę wspomnień.

Oto prosta recepta na dobrze spędzony czas.

ŚNIADANIE Z WIDOKIEM NA GÓRY

 

ZABAWY NA ŚNIEGU

DSC_0358

Jeśli dwóch chłopaków znajdzie się w tym samym miejscu o tej samej porze – to bitwa na śnieżki jest nieuchronna.

JAZDA NA SANKACH

DSC_0423.jpg

 

GRY PLANSZOWE

Nie ma nic lepszego niż wspólna gra. Kto wygra tym razem? Furorę wieczorów w schronisku zrobiła gra planszowa nawiązująca do bohaterów filmu Star Wars, który mieliśmy okazję obejrzeć w kinie. Gra doskonale rozwija zdolność zapamiętywania i logicznego kojarzenia. A co najlepsze nigdy się nie nudzi. Dwugodzinne boje o palmę zwycięstwa nie należały do rzadkości.

 

DSC_0585.jpg

WYŚlIj POCZTÓWKĘ

Długopis, ręka i pocztówka. Stara, prawie zapomniana już metoda komunikowania między ludźmi wyparta przez szybkie sms-sy, tweety i fejsy.

Wyślij ją znajomym, rodzinie i jedną koniecznie do siebie.

Jaka to radość będzie kiedy po prawdopodobnie długim czasie listonosz przyniesie wiadomość z górskiej krainy. Niech będzie namacalnym dowodem na to, że to co wspólnie przeżyliście z dzieckiem miało naprawdę miejsce. SMS tego nie zastąpi 🙂 bo do albumu z pamiątkami go nie wkleisz.

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s