Sport z dzieckiem-jak to robić?

Sport to zdrowie. Sport to siła i kondycja. Sport doskonale rozwija fizycznie i psychicznie dlatego warto do niego zachęcać już nasze najmłodsze pociechy.
Najlepiej robić to wspólnie i w ten sposób zaszczepiać aktywny styl życia. Nic nie jest dla dziecka fajniejszego, jak pójść za przykładem rodziców. Wszystkie sporty doskonale rozwijają koordynację ruchową, uczą pewności siebie i odnajdywania się w nowych sytuacjach i w nowym otoczeniu.

Prezentujemy Wam wariant letni i zimowy jak zorganizować sobie przebieżkę, tak by efekt treningowy został osiągnięty a dzieciak miał uciechę i czerpał z przykładu aktywnych rodziców.

W lasach Górnego Śląska znajduje się park krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich. Stare szlaki legend i uroczysk, wśród malowniczych lasów idealnie nadają się na aktywne spędzanie czasu na rowerze bądź zimą na nartach biegowych.

Bieganie z dzieckiem zorganizowaliśmy w ten sposób. To rozwiązanie pozwala na przeprowadzenie efektywnego treningu siłowego i przygotowanie do sezonu narciarskiego.

Ojców zimą jest niezwykle malowniczym miejscem a Dolina Prądnika oferuje idealny dystans do pokonania by utrzymać kondycję. Bieganie z sankami nie sprawia wielkiego problemu, płozy ślizgają się po śniegu nie stawiając oporu-większym problemem jest chłód panujący w Dolinie. Zimne powietrze zalega na dnie Doliny a słońce zagląda w okresie zimowym tylko na krótko tutaj. Trzeba przygotować odpowiedni zestaw ubrań szczególnie na godziny popołudniowe, gdy słońce znika za horyzontem. Byliśmy świadkami jak po zachodzie słońca Dolinę wypełnił dziwny odgłos przemieszczający się wraz przesuwającą się granicą cienia. To mróz z trzaskiem ścinał rozgrzaną wcześniej promieniami słonecznymi powierzchnię śniegu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s